Upřesnění informací k plošnému testování od 3.1.2022

• Datum: 4. 1. 2022
  • Kategorie: Aktuality PŠ Dvouletá Jižní

Vážení rodiče a zákonní zástupci,

upřesňujeme informace o povinném testování žáků:

Co dělat, pokud má Vaše dítě pozitivní antigenní test?

-        Následuje PCR test - není již třeba kvůli PCR testu kontaktovat praktického lékaře.

-        Škola o pozitivitě informuje KHS a Vy musíte pro dítě zajistit PCR test

-        Pokud je PCR Vašeho dítěte negativní, dítě se vrací do školy.

-        Pokud je pozitivní, kontaktujte praktického lékaře a následně obdržíte instrukce od KHS.

-        Nově platí povinnost nahlásit škole pozitivní výsledek PCR testu Vašeho dítěte (i pokud jste test nechali dělat sami např. kvůli nákaze v rodině).

-        Co bude platit pro spolužáky pozitivně testovaného ve škole?

-        Pokud se tak stane během pondělního testování, děti ze třídy zůstávají ve škole.

-        Pokud se tak stane během čtvrtečního testování, děti ze třídy zůstávají ve škole, ale nastupuje celá třída tzv. režim test-to-stay:

-        každý den podstoupí všichni spolužáci antigenní test, a to až do doby, kdy původně antigenně pozitivní dítě obdrží negativní výsledek PCR testu.

-        Pro třídu bude platit i jiný režim: nosí roušku po celou dobu (i během výuky), pokud je to ve škole možné organizačně – oddělené toalety, při jídle rozestup 1,5 m, třída je oddělená od ostatních žáků (např. při obědě…).

-        Pokud se potvrdí u spolužáka i PCR test jako pozitivní, dostanete SMS zprávu, která bude obsahovat číslo eŽádanky, nařízení karantény a instrukce k PCR testu Vašeho dítěte.

PS: Prostudujte si přiložený leták pro zákonné zástupce.

upřesnění informací.docx